Wymiana struny w gitarze klasycznej

wymiana struny w gitarze akustycznej

Z gitarą jest jak z samochodem. Musisz umieć jeździć – to podstawa. Ale poza tym, warto wiedzieć jak wymienić olej albo wymienić koło. Tak samo w gitarze – musisz umieć grać. Ale ponadto warto wiedzieć kilka rzeczy, które przydadzą się przy obsłudze gitary. Jedną z tych rzeczy jest wymiana struny.

Warto wymieniać struny raz na 2-3 miesiące, szczególnie, gdy grasz regularnie. Zużyte struny tracą swój ładny dźwięk. W skrajnym przypadku po prostu pękną. Ponadto zużyte struny mogą powodować brzęczenie.

Dlatego warto być przygotowanym! Poniżej znajdziesz poradnik video, który pokaże Ci, jak wymienić strunę w gitarze klasycznej.

Warto wiedzieć jak wymienić strunę… ale też czego nie robić podczas wymiany strun w gitarze. To bardzo ważne, bo możesz po prostu zepsuć gitarę. Częściej zdarza się to w gitarach akustycznych. Mądry gitarzysta to taki, który wie co robić, a czego nie robić. Zapraszam!

Struny i akcesoria do wymiany strun

Jeśli szukasz strun do gitary klasycznej, to koniecznie zajrzyj do naszego sklepu muzycznego! Znajdziesz tam wiele produktów wysokiej jakości. Nie sprzedajemy badziewia. Wszystkie produkty, to rzeczy sprawdzone i gwarantujące Twoje zadowolenie! No i ceny są przyzwoite!

Osobiście bardzo polecam markę strun D’Addario. To firma, która ma rzeczy dobrej jakości – struny są wytrzymałe i zapewniają bardzo ładny dźwięk gitary. Sam z nich korzystam i jestem zadowolony. Szczególnie warto się im przyjrzeć, dlatego, że mimo dobrej jakości, cena jest niska.